Klubovny Na Křemelce

Naše základna se nachází na pravém břehu zlatonosné řeky Otavy ve Strakonicích. Přízemní budova s několika klubovnami, kuchyňkou, velkou společenskou místností (jídelna), WC se sprchou (chlapecká a dívčí). Velká místnost (tělocvična) – horolezecká stěna typu Boulder, ping pongový stůl a dřevěná konstrukce na slackline. Dle přání zapůjčení slackline (různé délky) a skákací boty. Topí se AKU kamny. V celé budově Wifi. Před klubovnami hřiště + velký prostor na hry a ohniště. Kuchyňka je vybavená pro cca 30 osob (2× sporák – elektrický a plynový, hrnce, varná konvice, lednice, mikrovlna, talíře, příbory).

Základna až pro 80 osob. Spí se na zemi. Kapacita je maximálně možná při spaní i na zemi (květen – září)

Dle domluvy zapůjčení vodáckého materiálu (rafty,kanoe,ves­ty,pádla,sudy a další…), včetně dopravy. Díky našim zkušenostem Vám rádi poradíme i s organizací vodáckého putování.

Základna je vhodná především pro víkendové akce, vzdělávací kurzy, školení a splutí řeky Otavy.

Aktuální obsazenost základny

Základna je obsazená, svítí-li na příslušném datu text „Rezervace – jméno rezervujícího“

Umístění základny

Kontakt na správce

• mail: strakonice@skaut.cz
  • mobil: +420 776 263 396

Vybavení a zázemí základny

Zázemí

• Ano: kuchyňka, ohniště, klasické WC, ústřední topení, pitná voda, teplá voda, elektřina, plyn

• Ano: nářadí, nádobí, potřeby na hry
  • Ne: teepee, vojenský hangár
  • Poznámka: Možnost zapůjčení 5 kluboven, společenskou místnost a tělocvičnu s horolezeckou stěnou typu Boulder.

Deštivé dny

Horolezecká stěna, možnost zapůjčení pingpongový stůl, a další nejrůznější aktivity …

Okolí základny

V okolí je:

les, louka na hry, obytná zástavba

Koupání:

v řece, na koupališti, (0,1) km

Možnosti výletů: https://www.navylet.cz/cs/atrakce/strakonice

Možnost nákupu:

Nejbližší Lidl – cca 300m, u nádraží Billa. Na okraji města Kaufland, Penny.

• Možnosti:autem, autobusem, vlakem
  • Poznámka: Z nádraží cca 1 km na základnu.

Ceny ubytování

• cena pro skautské organizace: 60Kč
  • cena pro ostatní dětské organizace: 80 Kč
  • poznámka: Cena za noc: 60 Kč / osoba, + spotřebovaná elektrická energie (topení AKU kamny). Cena aku: 150 Kč Aku kamna (jeden den – jedna místnost) – možnost zapůjčit až 5 kluboven, společenskou místnost (jídelna), velkou místnost (tělocvična)a samozřejmě plně vybavenou kuchyň.
    Příklad pro topení: pro cca 15 člennou výpravu na víkend – 1 místnost na spaní a 1 místnost společenská (jídelna) = 2×150 Kč x 3 dny = 900 Kč za topení.
    Min. nájem 1200 Kč za víkend (10 osob).